Existuje spojení mezi nepořádkem a vaším osobním životem?

Ano!!! Pojďme se společně podívat, jak může nepořádek ovlivnit váš osobní život a jak podpořit přirozený tok energie v domě.

Mnoho lidí vnímá nepořádek, nahromaděné  a rozbité věci jako běžnou součást svého bytí  ve svém domově. Je pro ně běžné přehlížet hromady odhozených věcí, rozbité věci nespravují a nechávají je válet někde v koutě. Další variantou jsou věci, které už roky nepotřebují a schovávají je v úložných prostorách na dně skříní a šuplíků nebo s nimi zaplní celé skříně.

Toto jsou ty nejhorší tři případy nepořádku, které nám dle Feng Shui mohou život znepříjemnit, aniž bychom si to uvědomovali.

Prosím, nemyslím nepořádkem nepořádek po dětech, který každý den k večeru uklidíme. To je běžná součást našeho života s dětmi. 

Teď se pojďme podívat, co nám nepořádek způsobuje:

1. Nahromaděné věci přinášejí stagnaci do prostoru. Energie se v takových místech zastaví, nemůže volně proudit. Proto namísto SHENQ QI (štastné energie) se nám tu hromadí SHA QI (špatná energie).

Každý sektor našeho domova je spojen s určitou oblastí našeho života. V každém takové sektoru energie stagnuje, pokud je tam nahromaděný nepořádek nebo staré nepotřebné věci a rozbité věci. Životní témata spojená s daným sektorem se pak mohou ubírat špatným směrem, nebo se nebudou vyvíjet s takovou lehkostí, jakou si přejeme.

Níže uvádím seznam sektorů a jejich propojení s osobním životem:

 • Východní sektor 
  Zdraví a rodina
 • Jihovýchodní sektor
  Hojnost a prosperita
 • Jižní sektor 
  Sláva a reputace
 • Jihozápadní sektor
  Vztahy a partnerství
 • Západní sektor 
  Děti a kreativita
 • Severozápadní sektor 
  Zodpovědnost a autorita
 • Severní sektor
   Osud a smysl života
 • Severovýchodní sektor 
   Moudrost a vzdělání

Pokud se chcete dozvědět více o Jihovýchodním, Západním a Severním sektoru, stáhněte si eBook zdarma, podle něj si můžete zkontrolovat, zda nemáte nepořádek v těchto sektorech, které jsou přímo nebo nepřímo spojené s vaší hojností.

Nebo si můžete stáhnout eBook, který zahrnuje vše osm sektorů a podle něj můžete léčit celý váš prostor. Po jeho přečtení budete hned vědět, jak je celý váš domov propojen s vaším osobním životem a můžete se hned pustit do akce a začít měnit váš domov.

Podobný efekt jako nahromaděné věci mají v našem domově věci rozbité a poničené, jejichž opravu, nebo vyhození dlouhodobě odkládáme. Namísto stagnace energie, vytváří sami SHA QI (špatná energie). Proto je opravte, nebo se jich zbavte.

2.  Hromadění věcí a přeplněné skříně mají ještě další efekt na náš osobní život. Není zde díky nim místo, aby nám do života přišlo něco nového (nejen nové věci, ale i nové myšlenky, nové nápady, nový životní směr, nové cíle a vize, nové učení, studium, nový lidé, nová práce, opravdu vše, co si dokážete představit.

Když nemáte ve svém životě místo pro nové impulzy, nemohou k vám ani přijít.

Proto mám jedinou radu. Třiďte a vyhazujte, co není k užitku. Ze starých věcí si schovejte to, co je vašemu srdci blízké, co ve vás vyvolává pocit radosti nebo hezkou vzpomínku, i když tu věc nepotřebujete.

Pro hodně lidí je vyhazování věcí, které by se mohly jednou hodit, bolestné a těžké. Nicméně, to bychom si upřímně mohli pořídit sklad na věci, kdybychom se věcí pravidelně nezbavovali.

Máte také přecpanou knihovnu jako já? Jsem milovník knih, ale jednou jsem si slíbila, že knihy, které opravdu nechci do smrti znovu číst, dám pryč, pokud ve mě nevyvolávají nějakou hezkou emoci. Protože je to pro mne těžké, každý měsíc vytřídím 1 knihu a nesu ji do dobročinného obchodu Sue Ryder, kde poslouží na dobrou věc a ještě najde majitele, který o ni opravdu stojí.

Také oblečení třídím už pravidelně. Samozřejmě se snažím už deset let zhubnou to do kalhot, co jsem nosila před dětmi. 🙂 Ale teď, když jsem objevila Sue Ryder, tak tam daruji i hezké neobnošené oblečení, co je mi malé, protože vím, že majitele najde vždy.

A učebnice, máte doma staré učebnice? Jsem velký studijní typ a všechny staré učebnice mi připadaly tak důležité a plné vědomostí. Musela jsem je vyhodit, když se k nám přistěhoval muž, abychom měli místo ve skříních. Trochu jsem to oplakala, ale opravdu vůbec nikdy jsem je 10 let neotevřela. 😀

Jestli je pro vás těžké vyhazovat, i když víte, že je co vyhazovat, zkuste třeba dvě věci měsíčně dát pryč. Uvidíte, že se i po odstranění jenom dvou věcí budete doma cítit jinak. Lepší je začít malými kroky než žádnými kroky!

Další metodu, kterou u sebe používám je jedna věc do domu, jedna věc z domu. Když si něco domů  pořídíte, něco zase z domu dejte pryč. Ne vždy to člověk dokáže praktikovat, ale je dobré na to myslet, pokud máte potíže s hromaděním věcí. Když si domů něco nového pořídíte, něco starého, co vám neslouží nebo vás netěší pošlete pryč.

Udělejte si místo do svého života.

A nevíte kam s věcmi?

Co jde, prodejte na bazárku. Ale stanovte si lhůtu na prodej třeba půl roku, a pokud se věc do půl roku neprodá, darujte ji. Získáte tím do života mnohem více, než kdybyste roky čekali, že se ta věc prodá.

Ostatní věci, které nechcete zkoušet prodat, odneste do dobročinného obchodu. Pokud jste z Prahy, doporučuji Sue Ryder. Také nabízím věci zdarma na Facebooku, to si pro ně lidé jezdí už druhý den. A mám radost, že ty věci budou k užitku.:)

Napište mi do komentáře, jestli kupíte nepotřebné věci a jaké hromady nepořádku trápí vás a jak se věcí zbavujete vy.

 

Miluji staré čínské učení Feng Shui a s jeho pomocí přináším do Vašich domovů a životů harmonii. Můj příběh najdete zde>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.