Věnujete zařízení dětského pokoje více energie a na vaši ložnici už nezbývá čas nebo prostředky?
Vypadá vaše ložnice jako ložnice mistrů života, do kterého chce vaše dítě jednou dorůst?
Nebo jste dětem přenechali velký pokoj, aby si měly kde hrát? A pro sebe jste vybrali kamrlík, kam se chodíte jen vyspat? Do kterého nevložíte žádnou dodatečnou energii, aby vaše ložnice byla krásná a útulná?
U mnoha klientů vídám, že dětem dají lepší pokoj než sobě. Vyvarujte se této chyby! Když budete o svou ložnici pečovat, udržujete tím správný hierarchický řád přírody a v tomto řádu se dětem žije velmi bezpečně. Děti nepotřebují mít lepší a větší pokoj. Děti chtějí vidět své rodiče ve své síle jako mistry života. Jenom tak jim můžeme být dobrými průvodci.
Jednou z možností, jak toto zrcadlíte do vesmíru pomocí Feng Shui je ložnice rodičů versus ložnice dětí. Tím samozřejmě nemám namysli, abyste svým dětem neposkytli pokoj, dobrou postel a jejich vlastní místo na život a podporu.
Chcete být mistry života?
Věnujte péči vaší ložnici.
Odměníte tím sebe i své děti.
Sama jsem touto cestou chtěla jít, když jsem si pořídila nový byt. Synovi jsem chtěla dát velký pokoj s balkonem, hlavně aby měl místo na zemi na stavebnice s vlaky a na lego. Já sama jsem si chtěla udělat ložnici z bývalé kuchyně, kam by se na knap vešla manželská postel a dva noční stolky.
Díky bohu jsem ještě před rekonstrukcí kontaktovala Feng Shui poradkyni a nechala si udělat návrh bytu. Ihned mi můj plán zatrhla. Já jsem dostala krásnou velkou ložnic s balkonem, kde se nám teď s mužem vzadu v bytě krásně spí a máme i soukromí.
Syn dostal dětský pokoj u kuchyně a obýváku, který měl být původně mou ložnicí, kde se krásně vejde palanda. Díky palandě si mohl až do puberty stavět stavebnice i na zemi pod ní. Samozřejmě si mohl stavět stavebnice i v obýváku, takže nebyl omezený jen na malý pokoj.
A teď? Teď už přes rok maximálně leží v posteli s mobilem či knihou, anebo něco programuje u pracovního stolu. Kdyby tehdy dostal velký pokoj, tak by byl již pro něj nevyužitý a my bychom se s mužem mačkali v mini pokojíčku.
Samozřejmě vždy při Feng Shui projektu kontroluji, aby každý ležel ve svém příznivém směru podle světových stran a svého data narození, jak rodiče tak děti. Podle toho volíme konečný výběr pokoje. Pokud takový rozbor budete potřebovat, stačí se na mne obrátit pro osobní konzultaci.
To je druhý důvod proč děti velké pokoje nepotřebují a stejně je pak zaplní nepořádkem. Necítí se v nich totiž bezpečně. V děloze byly zvyklé na bezpečný ohraničený malý prostor, proto v žádném případě není nutné dávat dětem větší pokojíčky.
Pokud se jim ta nevejdou stavebnice, mohou si je stavět v obýváku nebo třeba v ložnici rodičů. Naše dvojčata mají mini pokojík a stavebnice si také staví u nás v ložnici. V budoucnu jim stejně naši ložnici nedáme :).
Máte syna i dceru? Pokud máte chlapec i děvče, kteří sdílí jednu palandu, je třeba palandu od doby puberty dát pryč. Spaní na palandě se pro rozdílná pohlaví od období dospívání, cca 12 let, nedoporučuje. To je jediný případ, pokud nemáte pokojík, kam se vám povede dát dvě postele každou k jiné stěně a dva pracovní stoly, tak si v tomto čase dospívání dětí budete muset s nimi pokoj vyměnit. Od cca 12 let věku by chlapci ani dívky neměli spát s opačný pohlavím na palandě.
A jestli vás zajímají další tipy pro vaší ložnici mistrů, stáhněte si zdarma soubor Feng Shui pravidel, které je dobré vždy v ložnici rodičů dodržet pro podporu kvalitního spánku.
Líbil se vám tento článek? Dejte like nebo jej nasdílejte své kamarádce, pro kterou si myslíte, že bude také přínosný.